
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 550 µm |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 5770
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01527 | $0.76350 |
| 100 | $0.01436 | $1.43600 |
| 500 | $0.01000 | $5.00000 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00777 | $23.31000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
